16.06.11

10x jak nás sleduje policejní stát

Válka proti terorismu je celosvětová snaha, která podnítila masivní investice do globálního sledovacího průmyslu, který se zdá nyní započal válku proti "svobodě a soukromí." Vzhledem ke všem novým monitorovacím technologiím, které jsou implementovány je pobouření nad bezoprávněnými odposlechy diskutabilní.

High-tech země prvního světa jsou sledovány, stopovány a zaznamenávány doslova na každém rohu. Vlády, podporované soukromými společnostmi, shromažďují hory informací o obyčejných občanech, kteří jsou dosud ochotní vyměnit svobodu za údajnou bezpečnost. Zde jsou jen některé ze způsobů, kterými jsou shromažďovány data:

GPS - Globální poziční systém se nyní objevuje ve všem od amerických pasů přes mobilní telefony až po automobily. Další běžné použití zahrnuje sledování zaměstnanců a všechny formy soukromého vyšetřování. Apple nedávno oznámil že sbírá přesné umístění uživatelů iPhonů pomocí GPS pro veřejnost, kromě toho že je špehuje i jinými způsoby.

Internet - internetové prohlížeče sledují každý váš pohyb vytvářením podrobných cookies o vašich aktivitách. Národní bezpečnostní správa (National Security Administration ) byla odhalena, že má na svých stránkách cookies, které nevyprší až do roku 2035. Hlavní vyhledavače vědí, kde jste surfovali minulé léto a online nákupy jsou ukládny do datábazí, pravděpodobně pro použití při reklamě a zakáznickém servisu. IP adresy jsou sbírány a dokonce zveřejňovány. Kontroverzní webstránky mohou být interně označeny vládními stránkami, stejně jako může být přesměrován všechen provoz z blokovaných stránkek, které chce vláda cenzurovat. Bylo otevřeně přiznáno, že sociální sítě neposkytují žádné soukromí uživatelům, zatímco jsou používány pokročilé technologie pro monitorování sociálních sítí v reálném čase. Zákon o Kybernetické bezpečnosti se pokouší legalizovat shromažďování a využívání vašich osobních údajů. Applův iPhone také nahrává a ukládá data z procházení internetu. To vše navzdory drtivé opozici občanů vůči kybersledování.



RFID - Zapomeňte na vaše kreditní karty, které jsou pečlivě sledovány, nebo členské průkazy pro věci tak bezvýznamné jako filmové půjčovny, které vyžadují číslo vašeho sociálního zabezpečení. Každý má kartu Costco, CVS, řetězce s potravinami a peněženky plnou dalších. RFID "bezdotykové karty" zvedají sledování na novou úroveň při použití od věrnostních karet, studentských ID, fyzickém přístupu po přístupu k počítačové síti. Mezi poslední vynálezy patří RFID prach vyvinutý Hitachi, u něhož je škála využití nekonečná - možná včetně sledování tvrdé měny, takže bychom nemohli držet peníze nepozorovaně. (Viz také mikročipy níže).

Dopravní kamery - rozpoznávání SPZ na dálku je automatická povinnost dopravní policie v USA, ale bylo prokázáno, že v Anglii slouží ke dvojímu užití - také k označení aktivistů podle Teroristického zákona. Nejběžnější užití bude vydělat peníze a podpořit rozpočtové shodky skrze dopravní přestupky, ale použití může klesnout k taktikám velkého bratra jako je zařízení říkající chodcům aby nedělali nepořádek, což nyní dělají mluvící kamery ve Velké Británii.

Počítačové kamery a mikrofony - Skutečnost, že notebooky - pořízené za přispění daňových poplatníků - špehovali školní děti (doma), je skandální. Před lety začal Google oficiálně používat počítačové "zvukové otisky" pro reklamní účely. Přiznal se že spolupracuje s NSA, vedoucí monitorovací sítí na světě. Soukromé komunikační společnosti již byly podrobeny směrování komunikace do NSA. Nyní je nástroj na klíčová slova - psaná a mluvená - připojen na globální bezpečnostní matrix.

Sledování věřejného zvuku - Tato technologie má za sebou dlouhou cestu od schopnosti pouze detekovat výstřely ve veřejných prostorech k nynejší schopnosti poslouchat šeptaná nebezpečná "klíčová slova". Tato technologie byla spuštěna v Evropě aby "monitorovala konverzace" a odhalila "verbální agresi" na veřejných místech. Sound intelligence je výrobce technologie na analýzu řeči, a jejich internetové webstránky ukazují jak snad může být integrována do jiných systémů.

Biometrika - nejoblíbenější biometrické autentizační schéma použávané posledních několik let je rozeznávání duhovky. Mezi hlavní použití patří kontrola vstupu, bankomaty a vládní programy. Síťové společnosti a vlády nedávno využili biometrické autentizace včetně analýzy otisků prstů, rozpoznávání duhovky, rozpoznávání hlasu, nebo jejich kombinaci pro použití v národních identifikačních kartách.

DNA - Krev novorozenců bala odebírána všem kterým je do 38 let. V Anglii byla z rutinního testu píchnutí do paty posílána DNA do tajné databáze. Několik zpráv odhalilo skrytou databázi Pentagonu - DNA teroristů a nyní i všech občanů USA je zaznamenáno. Digitální DNA se nyní také používá v boji proti Hackerům.

Mikročipy - Partnerství Microsoft HealthVault a VeriMed má vytvořit RFID mikročipy k implantaci. Mikročipy pro sledování našich drahých mazlíčků se stávají samozřejmostí a slouží k přijmutí faktu jejich budoucího zavádění do našich dětí. FDA (Správa potravin a léčiv) již schválil tuto technologii pro člověka a představuje ji jako lékařský zázrak, a znovu pro naši bezpečnost.

Rozpoznání obličeje - Anonymita na veřejnosti je u konce. Jeho požití je přiznáváno při kampaních prezidenta Obamy, sportovních akcích, a také při nedávných protestech proti G8/G20 v Kanadě. Tato technologie také sbírá data z fotek na Facebooku a jistě bude vázána na dopravní-sledovací kamery na ulicích.

To vše vede k Technologi předvídání chováni - nestačí aby zaznamenávali a mapovali kde jsme byli, sledovací stát chce vědět kam se chystáte - přes psychologické profilování. Bylo to představeno pro takové použití jako je blokování hackerů. Zdá se, že věci postoupili do bodu, kde je skutečně vědecký orwellovská svět na dosah ruky. Odhaduje se, že počítač s 93 procentní přesností ví, kde budete, než uděláte váš první krok. Nanotechnologie je vybrána pro velkou roli v budoucím postupu, kdy vědci pomocí nanočástic přímo ovlivňují chování a rozhodování.

Mnozí z nás se ptají: Co by někdo dělal s všemi těmi informacemi, na co nás sledoval, stopoval a zaznamenával? Zdá se že konstruktéři neberou žádný ohled na právo na soukromí a touží po tom stát dozorci nás všech.

Zdroj: http://www.times-standard.com/business/ci_17997962

(Pozn. článek je psán pro USA, takže mnoho z příkladů odpovídá USA, ale mnoho z nich je stejných či podobných jako u nás)

Překlad: Bejbous
zdroj pro nwoo - http://zpravy.svetu.cz/22537-10x-jak-nas-sleduje-policejni-stat.html

Žádné komentáře:

Okomentovat